Türk havacılık sektöründe üstün kalitesi ve ekonomik fiyat tarifeleri ile öne çıkan Servex Air’ın Mısır uçak kargo taşımacılığı, firmamızın en çok talep edilen hizmetlerinden biridir.

İki ülke arasındaki uçak kargo taşımacılığının önemi ve potansiyelinin farkında olan Servex Air, sürekli kendini geliştirip büyütmeyi öncelikli hedefi olarak görmektedir. Bu bilinçle Mısır uçak kargo hizmetlerinde son teknolojilerle donatılmış özel tasarım uçaklar kullanan firmamız, ekiplerini de özel eğitimli profesyonel uzmanlardan oluşturmaktadır. Uzman ekiplerimiz, bir gönderi müşteriden teslim alındığı andan varış noktasında ulaştırıldığı ana kadar çok özenli bir çalışma sergiler ve müşterilerimizle de her türlü bilgi paylaşımını sağlayarak hiçbir sıkıntı ve kaygının yaşanmasına izin vermez. Mısır uçak kargo faaliyetleri çerçevesinde küçük bireysel gönderilerden ihracat – ithalat mallarına kadar her türlü kargoyu büyük bir özenle taşıyan firmamız, söz verdiği gibi en hızlı şekilde ve tam zamanında teslimatın yapılmasını sağlar.

Ortadoğu’ya Açılan Kapı

Afrika ve Ortadoğu’ya açılan kapı olarak nitelendirilen Mısır, ortak tarihe ve benzer kültürel özelliklere sahip olduğumuz bir ülke olarak Türkiye için oldukça önemlidir. Servex Air’in de hızlı, ekonomik ve yüksek güvenlikli Mısır uçak kargo hizmetleriyle önemli bir rol oynadığı ihracat – ithalat faaliyetleri iki ülke arasında oldukça yoğundur. Mısır’ a çoğunlukla altın, demir-çelik, binek otomobil ve yedek parçaları, sentetik lifler, dış lastikler, dokuma petrol yağları, mensucat, demir-çelik inşaat malzemeleri, elektrik kablosu ve plastik eşya ihracatı yapan Türkiye, Mısır’dan da demir çelik yassı mamul, petrol gazı, bakır tel, karbon, pirinç, azotlu mineral ve kimyasal gübre, petrol, pamuk ipliği gibi ürünler satın almaktadır. Ülkede 200’den fazla Türk firmasının yaklaşık 1,5 milyar dolarlık yatırımı vardır ve bu yatırımlar özellikle başkent Kahire ve İskenderiye ile Bourgel Arap Bölgesi’nde yoğunlaşmıştır. Bu yatırımlar sayesinde yaklaşık 40 bin Mısır vatandaşına istihdam sağlanmaktadır.

Mısır’daki Havaalanları

Kuzey Afrika’da bulunan Mısır, tarihi ve kültürel birikimi, Arap dünyasındaki yeri, nüfus büyüklüğü ve coğrafi konumu sayesinde bölgede hatırı sayılır bir öneme sahiptir. Ülkenin batısında Libya, güneyinde Sudan, kuzeydoğusunda Filistin ve İsrail ile kara sınırı bulunmaktadır. Mısır’ın kuzeyde Akdeniz’e, doğuda da Kızıldeniz’e kıyısı vardır. 55 milyondan fazla nüfusu ile Kuzey Afrika’nın en kalabalık ülkesidir. Afrika genelinde ise Nijerya’dan sonraki en fazla nüfusa sahip ülkedir. Mısır’ın başlıca ekonomik kaynakları ise petrol ve gaz, turizm ve tarımdır. Assiut, Asvan International, Ebu Simbel, Hurgada, Kahire, Luksor, Marsa Alam, Port Said, Sohag, Taba International, İskenderiye Borg El Arab, İskenderiye International ve Şarm El-Şeyh havalimanlarının bulunduğu ülkede hava kargo hizmetleri oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. İstanbul merkezli Türk havacılık firması Servex Air de Mısır uçak kargo taşımacılığında en güvenilir marka olarak her geçen yıl daha fazla kişinin tercihi olmaktadır.

HIZLI TEKLİF ALIN

[contact-form-7 404 "Not Found"]