Türkiye’den ya da Türkiye’ye Belçika merkezli uçak kargo ve hava kargo hizmetleri vermekteyiz. Şirketimiz hava kargo departmanı ile dilediğiniz an fiyatlar, hizmetler, teslimatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Kargo, kurye ihtiyaçlarınız haricinde ithalat ve ihracat, gümrüklü ürün getirme işlemleriniz içinde firmamız hizmet verebilmektedir.

Belçika Hakkında Bilgiler

Resmi adıyla Belçika Krallığı, Batı Avrupa’da bulunmakla birlikte Avrupa Birliği ve NATO’ya üye bir devlettir. Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda ile sınır komşusu olan Belçika 4 Ekim 1830 yılında kurulmuştur. 27 Temmuz 1831 tarihinde de bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülkenin yönetim biçimi, Federal anayasal monarşi, parlamenter sistem ve Anayasal monarşidir. Üç farklı yönetim şeklini içinde barındıran bu sistem genel hatlarıyla Kral ve başbakandan oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 30.528 km² olup nüfusu yaklaşık olarak 10.827.519’dur. Flemenkler tarafından konuşulan Flemenkçe, Valonlar tarafından konuşulan Fransızca ve küçük bir Alman grup tarafından konuşulan Almanca ülkenin resmi dillerini oluşturmaktadır. Ülkede kullanılan para birimi Euro’dur. Başkenti Brüksel’dir. Toplamda 10 eyaletten oluşan ülke Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden biridir.

Belçika’da genel olarak kış mevsimi serin, yaz mevsimi ise ılık geçen bir iklim görülmektedir. İklimin değişkenlik göstermesinde büyük rol oynayan en önemli etken Gulf Stream sıcak su akıntısıdır. Güneşli geçen neredeyse bir günü bile olmayan Belçika’da senenin büyük bir kısmı sisli geçmektedir. Bol miktarda yağış alan ülkedeki ortalama sıcaklıklar; yazın 18 derece, kışın ise 3 derecedir. Büyük bir kısmının çam, meşe, kayın ve karaağaçlardan oluştuğu ormanlardan meydana gelmektedir.

Topraklarının yalnızca % 50 ‘sinin tarım amaçlı olarak kullanıldığı Belçika’da kooperatifçilik oldukça yaygındır. Tarımdan ziyade ülkede hayvancılık çok ilerlemiştir. Küçükbaş ve büyükbaşlardan elde edilen sütten yapılan ürünler oldukça yaygındır. Ekonomide başlıca gelir kaynağını işlenen hammaddelerin ihracatı oluşturmaktadır. Ülkenin kuzeyi madencilik ve ağır sanayi sektörleri açısından güneye göre daha çok gelişmiştir. İhracata sunduğu ve bundan büyük gelir elde etmesine sebep olan hammadeler kobalt, germanyum ve radyum elementlerinden oluşmaktadır. Rafinerilerin yoğunlukta olduğu Anverns bölgesinde de ham petrol işlenmektedir.

Avrupa’nın merkezlerinden olan ve başkent olma özelliği taşıyan Brüksel şehri yabancıların ve işçilerin en fazla sayıda bulunduğu ve aynı zamanda turistik bir şehir olma yolunda günden güne kültürel açıdan gelişmektedir. Tarihi yerleriyle meşhur olan Brüksel, NATO ve Avrupa Birliği idari merkezini de barındırmaktadır. Ülkenin liman şehri denilen ve ülkenin ticari açıdan en önemli şehri olan Anverns, dünyanın büyük limanlarından birine sahiptir. Bir diğer liman şehri olan Gandi şehri, Belçika’nın üçüncü büyük şehridir. Turizmin geliştiği, ticari açıdan önem taşıyan bir şehir olan Brugge, tarihi güzellikler açısından da oldukça zengindir. Tarım ve hayvancılıktan ziyade endüstri sektöründe çığır açmış bir şehir haline gelen Liege şehriyse Belçika’nın kültür merkezi olarak bilinmektedir.

HIZLI TEKLİF ALIN

[contact-form-7 404 "Not Found"]