Türkiye merkezli ya da farklı ülkelerden Avusturya uçak kargo hizmetleri verebilmekteyiz. Hava kargo taşımacılığının en hızlı nakliye araçlarından olması sebebiyle tercih edilmesinin en büyük etkenidir. Dilediğiniz ülkeye ve şehire kapıdan kapıya ya da havaalanından havaalanına şeklinde teslimler gerçekleştirebilmekteyiz. Talep formaları ile de kargo bilgilerinizi şirketimize ileterek fiyat bilgisi ve uçak kargo gönderimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avusturya Hakkında Genel Bilgi

Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, 9 eyaletten oluşan bir ülke olan Avusturya, batıda Liechtenstein ve İsviçre ile komşudur. Ülkenin güneyinde İtalya ve Slovenya, doğusunda Macaristan ve Slovakya, kuzeyinde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ülkeleri bulunmaktadır. Ülkenin yüzölçümü 83.870 km² olmakla birlikte nüfusu yaklaşık olarak 8.316.487 ‘dir. 27 Temmuz 1955 yılında kurulan ülkenin yönetim biçimi parlamenter cumhuriyettir. Bu yönetim biçimi genel hatlarıyla cumhurbaşkanı ve başbakandan oluşmaktadır. Yüzde 94’lük kısmının yerli Avusturya halkının oluşturduğu ülke, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerden biridir. Diğer çeşitli etnik grupları da içinde barındıran ülkenin resmi dili Almancadır. Diğer konuşulan diller ise Slovence, Macarca ve Hırvatçadır. Ülkede kullanılan para birimi Euro’dur. Başkenti Viyana’dır.

Avusturya kara iklimine sahip olmakla birlikte şehirden şehir iklim değişikliklerinin görülmesi muhtemeldir. Genel olarak değerlendirilecek olursa; kış mevsimi bu ülkede çok sert ve yağışlı geçer. Yağışların genellikle kar şeklinde olması alçak yerlere gidildikçe yerini yağmur haline bırakmaktadır. Kışın genellikle hava 0 derecenin altında olmaktadır. Tuna Nehri’nin kış ayları donması sonucunda ulaşımın aksamaması için buz kırma çalışmalarının devamlı yapıldığı görülmektedir. Kara ikliminin hakim olduğu Avusturya’da yaz ayları ise sıcak geçmektedir.Genel olarak sıcaklık ortalaması 20 derecenin üstündedir. Yaz mevsiminde az miktarda da olsa seyrek yağışlar görülmektedir. Yaklaşık yüzde 40’ının ormanların oluşturduğu Avusturya Orta Avrupa’nın en fazla ormana sahip olan ülkesidir. Madenler ve doğal kaynaklar bakımından da oldukça zengin sayılan ülkede demir, magnezyum, grafit ve kömür diğerlerine oranla daha sık elde edilmektedir. Dünyada en çok grafitin üretildiği ülke olan Avusturya petrol ve doğalgaz üretiminde de Avrupa’da 4. sıradadır. Endüstriyel gelişim ve üretkenlik açısından önemli bir ülke haline gelmesiyle birlikte dış ihracat sektöründe de gelişmiş bir ülkedir.

Ülkenin başkenti olan Viyana şehri 1.705.000 kişi nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Kültürel, ekonomik, siyasi, endüstri, ticaret sektörleri açısından gelişmiş; eğlence dolu, canlı bir şehir olması turistlerin ziyaret etmek için tercih ettikleri bir şehir olmasını sağlamaktadır. Orta Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olan Viyana şehri, Tuna Nehri kıyısında yer almaktadır. Avusturya’nın orta-kuzey kısmında, Almanya’nın sınırında yer alan ve önemli şehirlerinden bir diğeri olan Salzburg’un nüfusu 150.000’dir. Avusturya’nın 4. büyük şehridir. Ayrıca kültürel açıdan bir diğer ayrıntı belirtilecek olursa; Mozart’ın doğum yeri olmasından dolayı her yıl düzenli olarak gerçekleşen Salzburg Festivali ile klasik müzik severler için mükemmel bir fırsat sunulmaktadır.

HIZLI TEKLİF ALIN

[contact-form-7 404 "Not Found"]